Barselona Toplu Taşıma Bileti

DEV HİZMET! Barselona ulaşımı ile ilgili araştırma yaptıysanız, pek çok sitede T-10 ulaşım kartıyla ilgili bilgi görmüşsünüzdür. Şimdi, T-10 bileti yazan tüm gezi blog sitelerini kapatın. Çünkü T-10 bileti, 2020 Ocak ayında T-casual olarak değişti. Kendini yenilemeyenlerle işiniz olmasın 🙂  Biletinize karar verdikten sonra, Barselona’da Görülmesi Gereken 12 Yer’e  rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bilet Seçenekleri

barselona-biletler-t-casual-barcelona-card-hola-barcelona
Barselona Toplu Ulaşım Biletleri

T-casual

T-10 gibi tüm toplu taşımalarda 10 kez geçerli fakat eskisi gibi bileti aynı yolculukta birden fazla kişi kullanamıyor. Havalimanı metrosunda geçerli değil. T-casual, tek tek bilet almaktan çok daha uygun, fiyatı 11,35€.

T-dia

Tek kişilik günlük ulaşım bileti olan T-dia  ilk kullanımdan itibaren 24 saat boyunca sınırsız biniş hakkı veriyor. Havalimanı metrosunda ise en fazla bir gidiş ve bir dönüş olmak üzere geçerli. Fiyatı 10,50€.

T-familiar

8 kullanımlık T-familiar biletini istediğiniz kadar kişi kullanabilir. 30 gün geçerliliği var. Fiyatı 10€.

T-grup

Kalabalık bir grupsanız bu kart sizlik. 70 kullanımlık bu kartı birden fazla kişi kullanabilir.  30 gün geçerliliği var. fiyatı 79,45€.

Bilet Makinesi

Hola Barcelona

Tek kişilik Hola Barcelona 2, 3, 4, 5 günlük kartlarıyla, ilk kullanımdan itibaren seçtiğiniz gün boyunca toplu taşımadan (havalimanı metrosu dahil) sınırsız yararlanabilirsiniz. Fiyatları sırasıyla; 16,30€, 23,70€, 30,80€ ve 38€.

Barcelona Card

Bu kartlar ulaşımın yanında pek çok turistik nokta ve müzeye ücretsiz veya indirimli giriş imkanı sağlıyor. 3-4-5 günlük Barcelona Card ücretleri sırasıyla; 46€-56€-61€. Bir de, yine bu kart grubu içinde Barcelona Express Card var. diğerlerinden farkı ücretsiz avantaj sunmuyor, sadece bazı turistik yerler ve müzelerde indirim sunuyor ve 2 gün boyunca  geçerli. Fiyatı ise 20€.

Biletleri online olarak satın alabilirsiniz.  T-grubu biletler için buraya, Hola Barcelona için buraya, Barcelona Card için de buraya tıklayıp satın alabilirsiniz.

Son bir not eklemek gerekiyor. Barselona bölgelere ayrılmış durumda. (Zone 1-6) bu bölgelere göre bilet fiyatları değişiklik gösteriyor AMA tüm turistik bölgeler 1.bölgede (Zone 1) yer alıyor. Bilet alırken kafanızı yormayın, Zone 1’i seçin 🙂

barselona-zone-map-böogeler
Tüm Turistik Bölgeler Zone 1’de

Biletinize karar verdiyseniz, ulaşımla ilgili diğer detaylar için Barselona Ulaşım Rehberi yazısını okumak isteyebilirsiniz.

Yorum Yaz