Budapeşte Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Budapeşte şehir içi ulaşımda bir çok alternatif sunuyor. Metro, otobüs, tramvay, troleybüs, hop on hop off otobüs. Bunlardan metro, otobüs, tramvay üçlüsüyle turistik yerlerin hepsine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Peki bunlara nasıl bilet alacaksınız? Budapeşte toplu taşıma biletleri hakkında detaylı bilgi için Budapeşte Toplu Taşıma Bileti yazısına göz gezdirebilirsiniz.

budapeşte şehir içi ulaşım tramvay

Toplu taşıma haricinde Budapeşte’yi yürüyerek keşfetmek ise ayrı bir keyif. Hareketli sokakların, tarihi yapıların, doğal güzelliklerin, yeni yerler keşfetmenin tadını yürüyerek çok daha iyi alabilirsiniz.

budapeşte-scooter-lime
E-Scooter Şehirde Gezmek İçin Zevkli Bir Alternatif /Kaynak:Li.me

Alternatif olarak bu şehir tam bir elektrikli scooter cenneti. Her yerde scooter kullanan insanlar var. Gittiğinizde siz de göreceksiniz ve özeneceksiniz. Bu scooterlardan kiralamak için Lime uygulamasını google play store’dan veya app store’dan  telefonunuza indirebilirsiniz. Başka firmaların da kiralık scooterları var fakat benim en çok karşılaştığım Lime’dı.

Budapeşte Ulaşım Haritası
Budapeşte Ulaşım Haritası – Büyütmek İçin Tıklayın

Rota Planlamak İçin Uygulamalar

Seyahatlerdeki en önemli şeylerden biri de bir yerden diğerine en kolay ve hızlı nasıl gidileceğidir. Google Haritalar uygulaması; arabayla, toplu taşımayla veya yürüyerek alternatifli rotaları en iyi şekilde karşınıza çıkarıyor. Çevrimdışı modu da oldukça kullanışlı. Android kullanıcıları için Google Haritalar’a yerel ve başarılı bir alternatif de Budapesti Menetrend  isimli uygulama.

 

Yorum Yaz